Aktuální program

Vážení přátelé, srdečně vás zveme na další

LITERÁRNÍ VEČER, jehož hostem bude mladá spisovatelka Hana Hindráková.

 

Tato populární autorka románů z afrického prostředí Hana Hindráková představí svou novou knihu Smrtící byznys,

jejímž hlavním tématem je obchod s léky.

 

Autorské čtení proběhne v pátek 17. 11. 2017 v Italské Katolické Misii, Feldstrasse 109, Zürich

(Bus č. 31 od hl. nádraží, směr Schlieren, stanice Bäckeranlage u Tankstelle Avia)

 

Program:

18:00 otevření místnosti, občerstvení

18:20 úvod - přivítání autorky a hostů, připomenutí výročí 17. listopadu 1989 - příspěvek Jiří Kraus a Jana Marie Jarolímková

18:35 předání čestného předsednictví Jiřímu Krausovi a čestného členství Jaroslavu Olšanskému

18:45 autorské čtení Hany Hindrákové, uvedení knihy Smrtící byznys

19:30 diskuze

19:45 prodej knih spojený s autogramiádou, občerstvení

20:30 závěr

 

O autorce:

Hana Hindráková se narodila v roce 1982 v Trutnově, kde strávila dětství a vystudovala obchodní akademii.
V roce 2001 se přestěhovala do Prahy a začala studovat Mezinárodní  obchod na Vysoké škole ekonomické. V roce 2005 úspěšně složila bakalářské zkoušky a rozhodla se pro změnu hlavní specializace na Cestovní ruch. Jako vedlejší specializaci si zvolila Rozvojová studia, která podnítila její zájem o africký kontinent.

    Po vysokoškolských studiích v roce 2008 si založila vlastní neziskovou organizaci Fair, z. s. a v rámci realizace projektů rozvojové spolupráce se dostala pětkrát do africké Keni, kterou si velmi oblíbila. Země se stala hlavním tématem pro její beletristické knihy Děti nikoho, Karibu Keňa, Dobrovolnice a Očarovaná.
Prostřednictvím beletrie upozorňuje autorka na palčivé problémy černého kontinentu (děti ulice, obchod s dětmi, diskriminace HIV pozitivních lidí, aj.).

    V roce 2012 debutovala románem Děti nikoho, který se zařadil mezi nejprodávanější knihy nakladatelství Alpress v únoru 2013 a byl nominován do užšího výběru dvaceti knih na knihu roku 2012 na Databázi knih. Román byl také přeložen do angličtiny.

    Vzápětí s rukopisem knihy Karibu Keňa vyhrála soutěž Mám talent pořádanou nakladatelstvím Euromedia (2012). V lednu 2014 jí vydalo nakladatelství Alpress román Dobrovolnice, o rok později, v únoru 2015 román Očarovaná. Lovci lebek, které vydalo nakladatelství Grada v květnu 2016, jsou jediným autorčiným románem, který se neodehrává v Africe. V současné době vychází román Smrtící byznys, thriller z lékařského prostředí odehrávající se v Ugandě. Hlavním tématem jsou falešné léky a dle prvních kritik má vykročeno stát se bestsellerem.

    Hana kromě Afriky procestovala téměř celou Evropu, USA, Portoriko a přilehlé ostrovy, Kapverdy, Maroko, Egypt, Tunisko, Argentinu, Čile, Spojené Arabské Emiráty, Turecko, Nepál a Nový Zéland. O některých navštívených zemích napsala výstižné cestopisy.
 

Hana Hindráková žije s rodinou ve Strančicích nedaleko Sázavy. Vice najdete na jejích webových stránkách www.hindrakova.cz.

 

Těšíme se na vaši účast!

Jana Marie Jarolímková

Předsedkyně spolku Beseda Svatopluk Čech