O nás

 

V podsložkách této kapitoly přinášíme zajímavou historii vzniku spolku a představíme pana Svatopluka Čecha, po němž se Beseda jmenuje. Členové nebo zájemci zde najdou zápisy ze zasedání spolku, a dále texty a pojednání, které sepsali členové spolku a přednášeli je na školách, konferencích, nebo poskytli tisku.

 

Jana Marie Jarolímková

předsedkyně spolku

Baví mě propojovat, stavět mosty nikoliv bariéry. Proto jsem předsedkyní historicky významného krajanského spolku Beseda Svatopluk Čech Curych, abych spojila stoletou tradici s novou dobou a lidmi.

Píšu básně pro děti a dospělé, filosofuji, pozoruji, přemýšlím a aktivně se zajímám o dění kolem. Hraji tenis, běhám a ráda se účastním zajímavých akcí s fajn lidmi. Mým dvěma dětem se s manželem snažíme předat vše, co je v našich osobních silách. Ostatní je na nich. A to je to nejlepší všeobecně v mezilidských vztazích.

Spolek je jednou z příležitostí poznávat, pečovat o tradici a spolupracovat.

Vítejte, kdož usilujete o stejné!

 

Veronika Schumacher

 předsedkyně revizní komise

Pocházím z Prahy a od roku 2001 žiji s rodinou mimo Českou republiku.

Během let strávených v SRN, Kanadě a Švýcarsku jsem poznala mnoho kultur a národů, což mě velice obohatilo. Zároveň jsem se v těchto zemích snažila navázat kontakt s Čechy a Slováky. Spolek Beseda Svatopluk Čech svou činností umožňuje setkávání krajanů všech generací. Jsem moc ráda, že se tato tradice udržuje už přes sto let.